Číslo účtu: 199677376/0300
Pátek 30. 10. 2020 Podzim. Měsíc je v úplňku.   V novu bude 15. 11. 2020
Pravidla a přihlašování
Aktuality
Životospráva
Zdravá společnost
Silné myšlenky
Nejméně čtené
Nejčtenější
Ankety
Zdravá zahrada
Poradna
Intimnosti
Léčivky 


Nájemné vaření

Vaření je často považováno za cosi bezvýznamného, co se naučí každý, kdo si přečte kuchařskou knihu nebo anonymní recept v časopisu. Přesto je vaření velké umění, jímž lze vytvářet a zachovávat vysokou kvalitu lidského života, a jako takové by se mělo vyučovat na vysokých školách. Nestačí o správném vaření jenom číst, nejcennější je praktická osobní zkušenost.

Co je nájemné vaření

Služba nájemného vaření spočívá v zajištění adaptační stravy pro nejrůznější společenské akce, kurzy, školení, přednášky, pracovní, rekreační, léčebné nebo jiné pobyty. Služba je poskytována soukromým i právnickým osobám.

Adaptační stravou se rozumí vařená strava různého typu, přizpůsobená druhu zaměstnání, povaze strávníků, životnímu prostředí, roční době, aktuálnímu počasí a dalším okolnostem.

Může být poskytována strava staročeská, tradiční čínská, vegetariánská, makrobiotická, diabetická (s nízkým glykemickým indexem), strava s doplňkem živočišných mas, příp. jiné typy adaptační stravy.

Strava vždy reflektuje psychofyzické uzpůsobení strávníků a konkrétní životní prostředí. Poskytují se tři jídla denně a bylinné nápoje. Další denní jídla jsou možná po dohodě. Každé jídlo je doplněno hodnotícím komentářem, který je vystaven v písemné formě.

Záležitosti k projednání

Podrobnosti ohledně typu stravy, použitých surovin, počtu strávníků aj. nutno dojednat předem. Minimálně lze vařit pro 15 osob. Je-li počet osob menší, nutno upravit cenu za osobu. Maximální počet stravovaných osob není omezen.

Předpokládá se přiměřeně vybavená kuchyně.

Kontaktní e-mailová adresa je uvedena v patičce neboli nejspodnější části stránky.

Otevřít ceník


Ptačí budky
V zahradách, v nichž nežijí a nezpívají ptáci, je něco v nepořádku. Pravděpodobně tam panují pro ptáky nepříznivé podmínky. V takových zahradách jsou potom podmínky hodně příznivé pro život hmyzích škůdců. Co s tím? Někdy postačí rozvěsit na stromy ptačí budky.
Společný život v zahradě
Kouzlo zahrad jistě nespočívá jen v rostlinné výrobě. Do zahrad chodíme také odpočívat, těšit se životem vprostřed zeleně, zkrátka vracíme se do přírody, z níž jsme vyšli. Skutečnou živou přírodu však nalezneme jen v takové zahradě, v níž nebudeme žít sami.

 


Kontaktní adresa: centos.cz. Mobil: 777986391. Skype: vladimir777986391. Další publikování nebo
jiné šíření zde poskytovaných textů je bez písemného souhlasu vlastníků autorských práv zakázáno.
© CAŽ, o.p.s., autorky a autoři článků, 2006-2011. Nezávislé sledování návštěvnosti: