Číslo účtu: 199677376/0300
Středa 23. 6. 2021 Léto. Měsíc je v úplňku.   V novu bude 10. 7. 2021
Pravidla a přihlašování
Aktuality
Životospráva
Zdravá společnost
Silné myšlenky
Nejméně čtené
Nejčtenější
Ankety
Zdravá zahrada
Poradna
Intimnosti
Léčivky 
Životosprávný klub -> AktualityAč lásky čas, žaludku slyš hlas...!

Jaro je v lidských myslích spojeno s obdobím lásky. Málokoho napadne, že jaro je také měsícem dramatických změn ve skladbě potravy, neboť všichni živočichové nacházejí v jarní přírodě jinou potravu než v zimě. Lidé však mají tu smůlu, že v obchodních řetězcích nacházejí stále totéž. Přednáška v Litomyšli, přednášejí Lenka a Vladimír.

Na jaře všechno začíná

Přednáška o jarní výživě podle tradiční čínské medicíny se uskuteční v Zámecké čajovně v Litomyšli v měsíci lásky a milostného okouzlení.

Obsahem přednášky je dietetika tradiční čínské medicíny, jež se stává stále významnější autoritou mezi dietetickými systémy.

Čínská tradice zdravého a uzdravujícího vaření je dlouhá čtyři tisíce let a systematické rozlišování potravin podle účinnosti udivuje jak laiky, tak odborníky, hubené i silné, zdravé i nemocné.

S jarem se odehrávají velké změny nejenom v přírodě, ale též v lidských organismech. Proto na jaře potřebujeme jiné potraviny, v jiném složení a jiné úpravě než v ostatních ročních obdobích.

Jaro je nejlepším obdobím pro rozhodnutí žít zdravě a bez nemocí, jelikož s jarem vše znovu začíná. Pakliže na jaře konáme správně, lze předpokládat, že ani po zbytek roku nebudeme chybovat.

Zámecká čajovna v Litomyšli ve středu 20. 5. 2009. Začátek v 18.00 h (předpokládaný konec ve 20.00 h). Vstupné (včetně ochutnávky ve formě lehké večeře) 60,- Kč.

Vzhůru za poznáním, vydejme se společně za dobrodružstvím zdravého života!

Lenka Volmová
Vladimír Volma12. 5. 2009 Čtenost: 6903 Rubrika: Aktuality


Ptačí budky
V zahradách, v nichž nežijí a nezpívají ptáci, je něco v nepořádku. Pravděpodobně tam panují pro ptáky nepříznivé podmínky. V takových zahradách jsou potom podmínky hodně příznivé pro život hmyzích škůdců. Co s tím? Někdy postačí rozvěsit na stromy ptačí budky.
Společný život v zahradě
Kouzlo zahrad jistě nespočívá jen v rostlinné výrobě. Do zahrad chodíme také odpočívat, těšit se životem vprostřed zeleně, zkrátka vracíme se do přírody, z níž jsme vyšli. Skutečnou živou přírodu však nalezneme jen v takové zahradě, v níž nebudeme žít sami.

 


Kontaktní adresa: centos.cz. Mobil: 777986391. Skype: vladimir777986391. Další publikování nebo
jiné šíření zde poskytovaných textů je bez písemného souhlasu vlastníků autorských práv zakázáno.
© CAŽ, o.p.s., autorky a autoři článků, 2006-2011. Nezávislé sledování návštěvnosti: