Číslo účtu: 199677376/0300
Středa 23. 6. 2021 Léto. Měsíc dorůstá.   Úplněk bude 24. 6. 2021
Pravidla a přihlašování
Aktuality
Životospráva
Zdravá společnost
Silné myšlenky
Nejméně čtené
Nejčtenější
Ankety
Zdravá zahrada
Poradna
Intimnosti
Léčivky 
Životosprávný klub -> AktualityZimní životospráva

Víkendový seminář ve dnech 28. až 30. 11. 2008. Sníh, mráz a ledový vítr v zádech. Jak nezmrznout, ale také neonemocnět. O jídle, lidských vztazích a životosprávě v zimě. Co jíst a jak vařit v zimě podle evropských tradic a tradiční čínské medicíny? Praktická výuka zimní životosprávy, zimního vaření, cvičení, zahřívacího dýchání, zahřívací komunikace aj. Jak bezpečně přezimovat ledviny a močový měchýř, jejichž význam je v zimě strategický? Co dělat, abychom v zimě netrpěli nachlazeními, infekcemi, únavou, osamělostí atd.? Komunikační hry pro dlouhé zimní večery při vypnuté televizi. Sex v zimě. Cvičení smyslů k rozpoznání teplých a studených potravin. Základy jógy a qigongu (čchi-kungu). Výuka komplexní relaxace. Přednášejí Lenka a Vladimír.

Doprava a ubytování

Cílem osobní, ale též hromadné dopravy je obec Loučka, jež se nachází jedenáct kilometrů od města Litovle v okrese Olomouc. Seminář se uskuteční v nově rekonstruovaném Centru Mosty, které stojí na západním kraji obce Loučky. Centrum je dobře vybaveno pro ubytování hotelového typu. Spí se v pokojích, na standardních postelích, v čistém povlečení. Spacáky nejsou nutné.

Organizační informace

Seminář začíná v pátek v 17.00 h společnou večeří. Ukončení v neděli po obědě, mezi 14.00 až 15.00 h. V pátek je možné přijet už ve 14.00 h, projít se po okolí anebo pomoci s přípravami.

Celodenní program se uskuteční již tradičně od 6.00 do 22.00 h. Budíčky v 6.00 h nejsou povinné, nicméně ranní spáči musejí počítat s tím, že jim uniknou cenné informace.

Budou podávána tři kompletní jídla denně. Pro diabetiky mohou být podány dvě malé svačiny navíc, je však nutná předchozí dohoda. Na přípravě jídel se budeme všichni podílet, výuka přípravy jídel je nedílnou součástí semináře.

V průběhu semináře opět bude možno zakoupit specifické potraviny, a to za ceny výrazně nižší než v běžných obchodech.

S sebou přezůvky, sešit na poznámky, tužku, volný oděv ke cvičení. Spacák je možný, ale není nutný, v ubytovacím centru jsou lůžka vybavená prostěradly, prošívanými dekami a polštáři.

Přihlášky se přijímají telefonicky nebo e-mailem. Prosíme o přihlašování dva až tři týdny předem, nikoliv na poslední chvíli, poněvadž je nutné včas vědět, zda bude seminář obsazen, či nikoliv.

Kontakty pro přihlášení

Telefon: 469 319 538
Mobil: 777122986
E-mail: centrum[zavináč]zivotosprava.cz
Weby: www.zivotosprava.cz; www.intimnosti.cz

Cena semináře

Cena za osobu 1100,- Kč (ubytování, strava, program). Osobám, jež se zúčastnily předchozích seminářů v r. 2008, se poskytuje sleva 200 Kč.

Seminář je třeba zálohově uhradit předem, a to z jedné poloviny. Částku 550, resp. 450 Kč je třeba zaslat bankovním převodem na číslo účtu: 199 677 376 / 0300.

Platbu převáděnou na náš účet nutno označit libovolným variabilním symbolem a následně nám e-mailem sdělit jméno účastnice nebo účastníka, variabilní symbol a výši odeslané částky. E-mail odeslat na adresu: centrum(z)zivotosprava.cz.

Jakmile identifikujeme platbu na účtu, okamžitě odešleme potvrzující e-mail, že záloha došla v pořádku na náš účet. Tím okamžikem bude místo v semináři napevno rezervováno.

Opakovaně se stává, že zájemci zaplatí zálohu, ale nakonec nepřijedou. Proto upozorňujeme, že záloha je nevratná. V odůvodněných případech však zálohu přesto vracíme. Osoby, jež zaplatily zálohu pro minulý seminář (26. až 28. 9. 2008), a přesto se minulého semináře nezúčastnily, mohou uplatnit již složenou zálohu a využít ji k účasti v následujícím semináři. Tento krok je nutné oznámit e-mailem.

Pro přítelkyně a přátele ze Slovenska

Kdo se rozhodne přijet ze Slovenska, případně z jiného zahraničí, tomu umožníme výjimku. Posílání peněz bankovními převody ze zahraničí je komplikované. Proto po zkušenostech z minulosti umožníme závaznou domluvu e-mailovou poštou, přičemž vlastní platba semináře bude provedena až na místě samém v Loučce.

Obsah semináře

Barevný podzim odchází a příroda se mění, aby obstála v nejnáročnějším období roku, v období zimy. My lidé jsme taktéž součástí přírody, a proto také nás citelně zasáhnou zimní plískanice, mrazivé větry a krátké dny bez slunce. Než se nadějeme, nastanou dlouhé zimní noci a svět kolem nás ztuhne mrazem.

Chceme-li toto náročné období přestát bez újmy na zdraví a na jaře být silní a pracovití, musíme svou životosprávu upravit a přizpůsobit principům zimního období.

Tentokrát jsou hlavními tématy semináře život a životospráva v zimě. Zaměříme se na ochranu, podporu a výživu ledvin, neboť právě ledviny zajišťují obranyschopnost a tepelné hospodaření organismu v období zimy

Seznámíme se s potravinami, jež vyživují, doplňují a stabilizují ledviny, a poznáme další mnohostranně prospěšné potraviny pro zimní období. Mnohé z nich ochutnáme, neboť se vyskytnou v připravovaných jídlech. Např. dýně Hokkaido, fazole Adzuki, pískavici řecké seno, černý sezam, dýňová semena, fenykl, anýz, badyán aj.

Poznáme také potraviny, jež vyživují krev, která je vyčerpávána především špatnou skladbou potravy, cukrem, duševní prací a stresy. Málo je např. známo, že také intenzívní studium značně vyčerpává krev, což má neblahý dopad nejen na kondici studujících, ale též na konkrétní studijní výsledky.

Vánoce a zdraví

Krev je bází duševního života, a jako taková bývá vyčerpávána každoročními stresy, jež se skrývají za třpytivými vánočními dekoracemi. A nelze popřít, že tohle se týká především žen.

Oslavy zimního slunovratu, resp. katolické Vánoce si už málokdo umí představit bez překotné uspěchanosti, hektického uklízení, vaření, smažení, pečení, a co hlavně, bez cukroví s cukrem! Bez kapra to jde, v mnohých domácnostech jej nahradí jiná varianta ryby, totiž vepřový řízek, ale bez cukroví...?

Zkušenější lidé už vědí, že cukr poškozuje slinivku, slezinu a ledviny. A navíc oslabuje krev a vykazuje v lidském organizmu desítky dalších nepříznivých účinků. Poučení lidé proto hledají cesty, jak se bez cukru obejít.

Proto budeme společně ochutnávat vánoční sladkosti pečené bez cukru a rozdáme recepty na jejich přípravu. Jednu sladkost si připravíme společně.

Sebeobrana při rozkolísaném počasí

Součástí semináře budou jednoduchá, ale účinná cvičení pro posílení ledvin a močového měchýře. Dále si předáme osvědčené rady, jak se bránit před větrem a chladem, a co dělat, jestliže už k napadení větrem a chladem dojde.

Obsah semináře telegraficky

Co jíst a jak vařit na podzim a v zimě podle tradiční čínské medicíny? Jak připravit na zimu vnitřní orgány? Jak nejlépe přezimovat ledviny a močový měchýř, jejichž význam je v zimě strategický?

Jak cvičit vlastní smysly k rozpoznání teplých a studených potravin, prospěšných pro zdraví. Základy zdravotně účinných cvičení, jógy a qigongu (čchi-kungu). Sex v zimě. Komunikační hry. Komplexní relaxace.

Co vzít s sebou do báglu

Je vhodné vzít s sebou potřeby denní hygieny, čímž se rozumí především ručník. A pak už jen přezůvky, volný oděv ke cvičení, sešity a tužky k psaní poznámek.

Dárek pro zdravou zahradu

Pro zájemce o pěstování prospěšných zelenin budou zdarma a v dostatečném množství semena dýně Hokkaido.

Shrnutí

Seminář přinese pestré a zajímavé informace. Přednášky se zaměří na přípravu lidského organizmu pro zimní období. Vynecháno nebude nic, co se zimního období týká, proto nepřijde zkrátka ani téma sexuálního života v zimě.

Srdečně zveme a těšíme se na další milé setkání!

Lenka Volmová
Vladimír Volma

Leták k veřejnému šíření se nachází TADY! Prosíme osoby nám blízké a přátelsky nakloněné, aby leták vytiskly a rozšířily na viditelných místech, např. ve školách, čajovnách, klubech, čekárnách, prodejnách zdravých potravin ap.

Obrázky z říjnového semináře 2008

Hodnocení právě vyrobené čokolády s mandlemi

Nejmladší účastníci. Bráška spí, sestřička poslouchá, později bráškovi převypráví, o čem to bylo

I když to tak vypadá, Lenka opravdu nemá prst v nose27. 10. 2008 Čtenost: 7393 Rubrika: Aktuality


Ptačí budky
V zahradách, v nichž nežijí a nezpívají ptáci, je něco v nepořádku. Pravděpodobně tam panují pro ptáky nepříznivé podmínky. V takových zahradách jsou potom podmínky hodně příznivé pro život hmyzích škůdců. Co s tím? Někdy postačí rozvěsit na stromy ptačí budky.
Společný život v zahradě
Kouzlo zahrad jistě nespočívá jen v rostlinné výrobě. Do zahrad chodíme také odpočívat, těšit se životem vprostřed zeleně, zkrátka vracíme se do přírody, z níž jsme vyšli. Skutečnou živou přírodu však nalezneme jen v takové zahradě, v níž nebudeme žít sami.

 


Kontaktní adresa: centos.cz. Mobil: 777986391. Skype: vladimir777986391. Další publikování nebo
jiné šíření zde poskytovaných textů je bez písemného souhlasu vlastníků autorských práv zakázáno.
© CAŽ, o.p.s., autorky a autoři článků, 2006-2011. Nezávislé sledování návštěvnosti: