Číslo účtu: 199677376/0300
Neděle 1. 8. 2021 Léto. Měsíc ubývá.   V novu bude 8. 8. 2021
Pravidla a přihlašování
Aktuality
Životospráva
Zdravá společnost
Silné myšlenky
Nejméně čtené
Nejčtenější
Ankety
Zdravá zahrada
Poradna
Intimnosti
Léčivky 
Životosprávný klub -> Aktuality

Životospráva v čase padajícího listí

Podzimní víkendový seminář 5. až 7. října 2007 ve Vranicích. Témata: O přípravě mysli a těla na zimu. Jak pečovat o ledviny a močopohlavní ústrojí, jejichž význam je v zimě strategický. Energetická a informační cvičení. Výuka adaptačního vaření dle tradiční čínské medicíny. Nácvik bdělého jedení. Cvičení smyslů k rozpoznání potravin prospěšných pro zdraví. Komunikační hry. Celostní relaxace u krbu s živým ohněm aj. Přednášejí Lenka a Vladimír.

Milé přítelkyně, milí přátelé

Léto odchází a příroda se mění, aby obstála v nejnáročnějším období roku, v období zimy. My lidé jsme taktéž součástí přírody, a proto také nás citelně zasáhnou podzimní plískanice, studené větry a krátké dny bez slunce. Než se nadějeme, nastanou dlouhé zimní noci a svět kolem nás ztuhne mrazem.

Chceme-li toto náročné období přestát bez újmy na zdraví a na jaře být silní a pracovití, musíme svou životosprávu upravit a přizpůsobit principům zimního období.

Životosprávné přezimování

Tentokrát budou hlavními tématy semináře život a životospráva v čase podzimního ztišení a zimního klidu. Zaměříme se na ochranu, podporu a výživu ledvin, neboť právě ledviny zajišťují obranyschopnost a tepelné hospodaření organismu v období zimy.

Seznámíme se s potravinami, jež vyživují, doplňují a stabilizují ledviny, a poznáme další mnohostranně prospěšné potraviny pro zimní období. Mnohé z nich ochutnáme, neboť se vyskytnou v připravovaných jídlech. Týká se to například dýní Hokkaido, fazolí Adzuki, pískavice řeckého sena, černého sezamu, dýňových semen, anýzu, badyánu aj.

Vánoce a zdraví

Poznáme potraviny, jež vyživují krev, kterážto je vyčerpávána především duševní prací a stresy. Krev je bází duševního života, a bývá vyčerpávána mimo jiné každoročními stresy, jež se skrývají za třpytivé vánoční dekorace.

Oslavy zimního slunovratu, resp. katolické Vánoce si už jen málokdo umí představit bez překotné uspěchanosti a bez cukroví s cukrem. Bez kapra to jde, v mnohých domácnostech jej nahradí poněkud horší varianta ryby, totiž vepřový řízek, ale bez cukroví?

Zkušenější lidé už vědí, že cukr poškozuje slinivku, slezinu a ledviny, a navíc oslabuje krev a vykazuje v lidském organizmu desítky dalších nepříznivých účinků. Poučení lidé proto hledají cesty, jak se bez cukru obejít. Proto budeme společně ochutnávat vánoční sladkosti pečené bez cukru a rozdáme recepty na jejich přípravu. Jednu sladkost si připravíme a upečeme společně.

Sebeobrana při rozkolísaném počasí

Součástí semináře budou jednoduchá, ale účinná cvičení pro posílení ledvin a močového měchýře. Dále si předáme osvědčené rady, jak se bránit před větrem a chladem, a co dělat, jestliže už k napadení větrem a chladem dojde.

Obsah semináře telegraficky

Co jíst a jak vařit na podzim a v zimě podle tradiční čínské medicíny? Jak připravit na zimu vnitřní orgány? Kterak zazimovat ledviny a močový měchýř, jejichž význam je v zimě strategický?

Cvičení smyslů k rozpoznání potravin prospěšných pro zdraví. Základy jógy a qigongu (čchi-kungu). Nový pohled na slovní, dotykovou a intimní komunikaci. Sex v zimě a shromažďování ledvinové esence jing (ťing). Komplexní relaxace u krbu s živým ohněm.

Co vzít s sebou do báglu

Spát se bude v postelích, ale je třeba vzít s sebou vlastní spacáky. Dále je vhodné vzít s sebou potřeby denní hygieny, čímž se rozumí hlavně ručník. A pak už jen přezůvky, sešity a tužky na poznámky.

V ubytovně se bude topit, ale protože celý objekt se nachází v lesním údolí a v říjnu bývá již chladno, doporučujeme vzít s sebou teplé oblečení, teplé ponožky a pro večerní sezení u krbu starší deku, která poslouží také jako podložka ke cvičení.

Jíst se budou tři kompletní jídla denně, na jejichž přípravě se budeme všichni podílet. Diabetici mohou dostat dvě malé svačiny navíc.

Dárky pro zdravou zahradu

Pro zájemce o pěstování prospěšných zelenin budou zdarma a v dostatečném množství semena dýně Hokkaido, mangoldu, pískavice řeckého sena, koňského bobu ap.

Cena semináře

Cena semináře činí 1000 Kč za osobu (nocleh, strava, program). Účastnice a účastníci, již se zúčastnili letního, tj. červnového semináře 2007 ve Vranicích, získávají slevu 200 Kč.

Seminář je třeba zálohově uhradit předem, a to z jedné poloviny. Částku 500, resp. 400 Kč je třeba zaslat bankovním převodem na číslo účtu: 199 677 376 / 0300.

Platbu převedenou na náš účet nutno označit libovolným variabilním symbolem, ale následně nám e-mailem sdělit jméno účastnice nebo účastníka, variabilní symbol a výši odeslané částky. E-mail odeslat na adresu: centrum(z)zivotosprava(t)cz.

Jakmile identifikujeme platbu zálohy na našem účtě, okamžitě odešleme potvrzující e-mail, že záloha došla v pořádku na náš účet. Tím okamžikem je místo v semináři napevno rezervováno.

Pro přítelkyně a přátele ze Slovenska

Kdo se rozhodne přijet ze Slovenska, případně z jiného zahraničí, tomu umožníme výjimku. Víme, že posílání peněz bankovními převody ze zahraničí je komplikované. Proto po zkušenostech z minulosti umožníme závaznou domluvu e-mailovou poštou, přičemž vlastní platba semináře bude provedena až na místě samém ve Vranicích.

Začátek a konec

Seminář začne večeří v pátek 5. 10. v 17.00 h a skončí po obědě v neděli 7. 10. ve 14.00 h. V pátek je možné přijet o něco dříve, projít se po okolí anebo pomoci s přípravami.

Jak se dostat na místo?

Předběžným cílem cesty je obec Nová Ves u Jarošova, jež se nachází 17 km západojihozápadně od Litomyšle. V této obci je třeba se zeptat na cestu do osady Vranice, kde se nachází rekreační středisko, resp. turistická ubytovna TJ Jiskry Litomyšl. Cesta je dlouhá asi 2 km a bude označena provizorními ukazateli. Autem se lze dopravit až na místo.

Na závěr upoutávka

Seminář přinese pestré a zajímavé informace. Přednášky se zaměří na přípravu lidského organizmu pro zimní období. Vynecháno nebude nic, co se zimního období týká, proto nepřijde zkrátka ani téma sexuálního života v zimě.

Srdečně zveme a těšíme se na další milé setkání!

Lenka Volmová
Vladimír Volma

Fotka objektu ve Vranicích je k nahlédnutí ZDE!

Informační leták A4

Leták k veřejnému šíření se nachází TADY! Prosíme osoby nám blízké a přátelsky nakloněné, aby leták vytiskly a rozšířily na viditelných místech, např. ve školách, čajovnách, klubech, čekárnách, prodejnách zdravých potravin ap.

Obrázky z červnového semináře 2007

Vavřínový sed aneb Prociťování zemské přitažlivosti

Vědci o tom zatím nevědí, ale hlavy podepřené rukama lépe myslí

Martina zase poslední, zato však krásně učesaná30. 6. 2007 Čtenost: 6663 Rubrika: Aktuality


Ptačí budky
V zahradách, v nichž nežijí a nezpívají ptáci, je něco v nepořádku. Pravděpodobně tam panují pro ptáky nepříznivé podmínky. V takových zahradách jsou potom podmínky hodně příznivé pro život hmyzích škůdců. Co s tím? Někdy postačí rozvěsit na stromy ptačí budky.
Společný život v zahradě
Kouzlo zahrad jistě nespočívá jen v rostlinné výrobě. Do zahrad chodíme také odpočívat, těšit se životem vprostřed zeleně, zkrátka vracíme se do přírody, z níž jsme vyšli. Skutečnou živou přírodu však nalezneme jen v takové zahradě, v níž nebudeme žít sami.

 


Kontaktní adresa: centos.cz. Mobil: 777986391. Skype: vladimir777986391. Další publikování nebo
jiné šíření zde poskytovaných textů je bez písemného souhlasu vlastníků autorských práv zakázáno.
© CAŽ, o.p.s., autorky a autoři článků, 2006-2011. Nezávislé sledování návštěvnosti: